Jednou...

Cena diváků
Ročník: 2011
Autor: Lukáš "Chemik" Horčička
Obor: Poezie
Skočit na: detaily autora | komentáře
Zobrazeno: 2581 krát
Vloženo: 2011-11-04 16:20
Jednou…
Budem sedat na zápraží a s lulkou v hubě nadávat, jak dnešní mládež neváží si světa, jak na obloze pořád něco léta, to tedy za nás nebylo…
Budem lačně pokukovat po děvčatech, která půjde-li to takto s módou dál, už budou nahá. Budou kolem pobíhat a plaše se smát a jejich oči laní zakrývat si budou dlaní, když budou hrát na schovku.
Budeme se naoko škaredit a před naší bábou na to budeme lát, ale v hloubi duše (a bába to bude vědět) bude každý za tu módu rád.

V té době bude už asi po válce, tedy snad, a na celém světě se budou rodit děti, zelenat se lán. Je možné že z každého z nás bude mohamedán, ale to je koneckonců taky víra, a víra, ta nám často chybí. A proč ne. Ta představa islámského ráje se mi celkem líbí. A což teprve v pokročilém stáří. Sedm panen a rajský klid…i když v tom věku, sedm ženských je opravdu moc. Tak radši budu katolík.

Budou se mi dost třást ruce, ale na to jsem zvyklý. Budu stonat na nemoce, ale na něco umřít musíme.
V té době už snad budu mít napsanou závěť, kde odkážu něco další generaci. Budu už senilní, pořád mluvit a lidem budu pro legraci.
Na stěně budu mít obraz Hnusáka, a vedle zrcadlo a v něm odraz, mě, abych nebyl ten nejškaredější v místnosti. Budu mít tikací hodiny a ty budou hlasitě tikat, když nebude nikdo doma. 
Doufám, že nebudu muset nosit plíny, tedy zatím nemám proč. A ve stáří? No tak stavá se to, ale dá-li zdaví, snad udržím svou moč.

Budu kritizovat nové filmy, že ty staré byly lepší, ale ve skutečnosti budu hltat tu nahotu na obrazovce a nového Jamese Bonda, možná že budu taky rybařit, to nevím. Jestli v té době vůbec budou nějaké ryby.
Budu sedat na nábřeží a s prutem bez vlasce, do písku hůlkou črtat divné obrazce a nadávat všem, kdo by mi vstoupili do kruhů. Budu dumat o lásce a ješitnosti. Samozřejmě nahlas, tak jak to umí jenom starci a svým mumláním budu rušit zamilované páry co utekli za školu.
A lidi si budou myslet, že jsem blázen…

Dílo je zveřejněno pod licencí: Všechna práva vyhrazena + skautský tisk

Autor díla:

 

Komentáře:

Komponentu webové galerie pro Polibek múzy naprogramoval Martin "Orel" Modrák