Často kladené otázky

Letošní ročník je v mnoha věcech nový a právě pro lepší orientaci je tu tato stránka. Postupně se tu budou objevovat odpovědi na vaše časté nebo alespoň možné otázky. A protože postupně, doporučujeme občas tuto stránku sledovat - hlavně před vlastním přihlášením díla do soutěže.

1. Jak je to letos s přihlášením díla?

Po registraci zde na stránkách vložíte dílo do našeho registračního systému (téměř stejný jako loni :-). Systém se doufáme loni osvědčil nejen nám, ale i vám. Díla budou opět (pokud si to autoři budou přát) zveřejněna zde ve webové galerii.
Po přídání díla je potřeba kliknout na tlačítko "Přihlásit dílo do soutěže", jinak přihlášeno není.

2. Jak je to s odevzdáváním děl?

Protože porota se bude na díla koukat také "online" a také budeme před večerem připravovat prostory na řádné vystavení děl, budeme potřebovat, abyste k dílům dodali veškerou dokumentaci, která půjde poslat. To u jednotlivých oborů znamená:

  • Foto, Literatura: odevzdají zatím pouze digitálně, kvalitní vytištění je v jednání
  • Výtvarno: odevzdává se digitálně (tj. vytvoříte nějaké ideální fotografie), fyzicky je pak potřeba dílo dodat nejpozději hodinu před zahájením Festivalu na místo, kde dojde k instalaci díla.
  • Film: odevzdává se v kvalitě pro promítání, přičemž na místě bude mít každý tvůrce místo pro krátké uvedení filmu
  • Hudba: odevzdává se nahrávka a požadavky na přehrání a produkci

 Vždy to bude probíhat tak, že přihlásíte dílo a garant dané kategorie se s vámi domluví na vystavení díla, požadavcích na instalaci a podobně.

 

3. Mám jako autor volný lístek na Festival Polibku Múzy?

Bohužel ne. Není v našich finančních možnostech tolik lístků nabídnout. Jako autor máš volný vstup na úvodní setkání s porotci. Pokud budeš chtít na večeru zůstat, musíš si pořídit lístek jako každý jiný.

 

4. Jak mám odevzdávat fotografie?

Fotografie se letos odevzdávají pouze digitálně! Tisk fotografií je vždy v jednání (ale většinou se nám podaří ho zajistit), budeme určitě informovat o výsledku. 

Pro kvalitní výstup jsou nutné aspoň tyto rozměry fotografií. Daný poměr není nutné zachovat, fotografie s jiným poměrem budou vytištěny s černým okrajem.

  • Minimální rozměr: 1789 x 1240 px
  • Doporučený rozměr: 3579 x 2480 px